q
İDL YAPI sayfamıza hoşgeldiniz. İDL yapı olarak güvenin ve istikrarın adresiyiz. Şimdiye kadar gerçekleştirdiğimiz ve bundan sonra gerçekleştireceğimiz tüm projelerimizle ilgili sizi ofisimize bekliyoruz. Tüm bilgi ve detaylar için bizimle iletişime geçiniz.
İLETİŞİME GEÇİN

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDİR?

Kentsel dönüşümü; riskli binalarda yaşayan ve binasını yenilemek isteyen vatandaşlar için çağın fırsatı olarak kabul ediyoruz. Bugün itibariyle; sağlanan imkanlar ve teşvikler neticesinde binlerce bina ve onbinlerce mal sahibi ; kentsel dönüşüm kapsamlı banka kredileri,kira yardımları, harç muafiyetleri ve diğer imkanları kullanmak suretiyle ; binaları yenilemeyi başarmış ve an itibariyle depreme dayanıklı ve daha teknolojik yapılarda yaşamlarını sürdürmekteler. Riskli binası olan vatandaşlarımız çağın fırsatını değerlendirmeli ve binasını yenilemek için fırsatlardan istifade etmelidir.

 

Bugün itibariyle; kentsel dönüşüm kanunu ve buna bağlı teşvikler; tüm Türkiye ülke sınırları dahilinde ve 81 ilde geçerlidir.

q
q

Başvuru

Kentsel dönüşüm kanunu kapsamındaki teşviklerden faydalanmak için birinci ve en önemli aşama ; ilgili yapının ; riskli yapı tespitinin yapılması ve raporlanması olarak kabul edilir.


Başvuru Evrakları

1-) Başvuru dilekçesi
2-) Binada tapusu olan 1 adet malik’e tapu fotokopisi
3-) Aynı kişiye ait kimlik fotokopisi
4-) Kişinin tapu’dan alacağı “tapu takdiyat belgesi”
5-) Kişinin belediye’den alacağı “adres tespit yazısı”
6-) Kişinin belediye’den alacağı “emlak beyannamesi”
7-) Kişinin belediye’den alacağı “statik proje var/yok yazısı”

Süreç

Başvuru evrakları eksik olmadığı sürece; bize başvuru yaptığınız süreyi baz alarak 7 iş günü içerisinde riskli yapı tespit raporunuzu tarafınıza teslim edebiliriz.


İlgili işe ait; belediye takibi tarafımızdan sağlanacak ise ; takip ve onay süreci; ilgili belediyenin iş yoğunluğuna bağlı olarak ort. 5-7 iş günü sürer; toplam sürece ort. olarak; 7+7 gün diyebiliriz.

>
q
q

Yıkım ve İnşaat

Yıkım işleri; kentsel dönüşüm ya da diğer özel maksatlarla betonarme ve çelik konstrüksiyon konut, fabrika veya sanat yapılarının çeşitli metodlarla demontaj ve yıkım işlerini ifade etmektedir. Bina yıkım işleri ise özellikle kentsel konut alanlarında, 2012 yılında kentsel dönüşüm yasasının yürürlüğe girmiş olmasıyla birlikte ivme kazanmış olup inşaat yapısı ve durumunun incelenmesine istinaden tespit edilen yöntem ile yıkım faaliyeti gerçekleştirilmektedir.


Bina yıkım işleri risk grubu yüksek inşaat faaliyetlerinden olup, iyi planlama dikkatli hesaplama ve özenli çalışma prensipleriyle gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Konusunda uzman IDL YAPI mühendis ve teknik ekipleri yıkım kararı alınmış ve yıkım işlemlerinin yapılması amacıyla gerekli resmi müracatları yapılmış ve çalışma ruhsatlarının alınmış olmasının akabinde yerinde inceleme yapmakta ve sahada toplanan verilerin ofis ortamında kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi sonucunda yapının hangi teknikle yıkılması gerektiğine karar verirler.


Belirlenen bina yıkım tekniğinin uygulanması planlandıktan sonra gerekli ekipman ve yıkım ekibi işyerine intikal edip gerekli tüm güvenlik tedbirlerini almakta ve yıkım faaliyetlerine başlamaktadırlar.

Avantajlar

1-) Kredi Desteği

2-) Kira ve Nakliye Yardımı
q